معرفی انواع پدیکور

by پدیکور in سپتامبر 5, 2019

معرفی انواع پدیکور

امروز در سایت پدیکور سعی داریم به سوالات شما کاربران عزیز که از ما پرسیده بودید

پدیکور خانگی چطور انجام می شود؟

خواص و فواید پدیکور چیست؟

معایب پدیکور که بهتر است بدانید

پاسخ بدهیم و شما را بیشتر با پدیکور اشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید، نکات مهم و مطالب مفیدی را برای شما در نظر داریم.

پدیکور چیست؟

پدیکور برای زیبایی پا به کار می رود و به زیبایی پاهای شما کمک می کند. در پدیکور با استفاده لوازم خاص این کار گوشت های اضافه دور ناخن پا گرفته می شود. ناخن ها را به وسیله ناخن گیر می گیرند و سوهان کشی می شود. پوسته های کف پا را صاف میکنند، ترک هایی که در پاشنه پا و کف پا وجود دارد و باعث زشتی پا می شود را در پدیکور کامل از بین می برند.

همچنین بخوانید: معرفی انوع مانیکور

پدیکور به انگلیسی چی میشه؟

در زبان انگلیسی پدیکور به pedicure  ترجمه می شود.

ابزار پدیکور کدام است؟

برای انجام یک پدیکور زیبا باید وسایل مناسب نیز داشت باداشتن این وسایل می توانید به بهترین نحو پدیکور خود را انجام دهید. در ادامه به معرفی انواع ابزار پدیکور می پردازیم.

قیچی و ناخن گیر
سوهان یا سنباده
بافر ناخن
پوشر کوتیکول
گوشت گیر یا نیپر
لاک پاک کن
مرطوب کننده
سنگ پا
پد لا انگشت

پدیکور خانگی چطور انجام می شود؟

مسلما اگر پدیکور را در سالن ناخن انجام دهید راحت تر و جذاب تر خواهد بود اما شما به راحتی میتوانید با کمترین هزینه این کار را در خانه نیز انجام دهید و پاهایی سالم و زیبا داشته باشید.

آموزش مرحله به مرحله پدیکور

  1. لاک قبلی را پاک کنید و ناخن هایتان را با ناخن گیر، صاف بگیرید و سوهان بکشید.
  2. در یک لگن اب ولرم که به گرمی بزند بریزید و در آن چند قطره روغن مخصوص ( رزماری، اوکالیپتوس، منتول ) و چند قطره نمک فرنگی بریزید.
  3. روی یک صندلی راحت بنشینید و پاهایتان را در لگنی که آماده کردید قرار دهید و اجازه دهید پوست و ناخن پای شما کاملا خیس بخورد. می توانید این کار بالای 10 مین نیز انجام دهید.
  4. یک اسکراپ پا را انتخاب کنید و آن را روی تمام سطح پا بزنید و سپس پاهایتان را آ ب کشی کنید.
  5. سوهان پا و یا سنگ پای خود را در آب خیس کنید و آن را به پاشنه پا و نواحی از پوستتان که زبر شده بکشید.
  6. پاهایتان را خوب آب بکشید و بشویید تا کاملا پوست های مرده را از پا جدا کنید.
  7. با یک کرم مرطوب کننده قوی سطح پای خود را مرطوب کنید و پاهای خود را ماساژ دهید. سپس نرم کننده را از انگشت های خود پاک کنید تا لاک روی ناخن هایتان بنشیند.
  8. انگشت هایتان را به وسیله جدا کننده انگشت از هم جدا کنید و لاک مورد نظرتان را انتخاب کنید و دولایه روی پاهایتان بزنید. سپس برای ثابت شدن رنگ لاک روی آن براق کننده بزنید.

شما می توانید با گذراندن این مراحل در خانه پدیکور کنید.  

معرفی انواع پدیکور

معرفی انواع پدیکور

خواص و فواید پدیکور چیست؟

پاها همیشه در معرض آلودگی قرار دارند و در نتیجه پیاده روی های زیاد ممکن است کف پا پینه ببندد.از خواص پدیکور این است که :

 _پدیکور با لایه برداری از پوست هم ظاهری زیباتر به پاها می دهد و هم پا راتمیز نگه می دارد.

_با انجام پدیکور شما به بهبود جریان خون در پاهای خود کمک می کنید. ماساژی که در هنگام پدیکور به پاهای خود می دهید باعث ریلکس شدن نیز می شود. این کار باعث می شود حرارت در تمام نقاط بدن توزیع شود و باعث کاهش درد نیز می شود.

_انجام پدیکور باعث می شود که استرس و فشار کم شود و بعد از یک هفته شلوغ یک یاز بهترین راه های ریلکس کردن انجام پدیکور است.

_زیبایی و مرتب بودن همیشه حال روحی آدم را خوب می کند. پدیکور نیز با زیبایی ارتباط مستقیم دارد و وجود ناخن های زیبا و مرتب نیز حال آدم را خوب می کند.

معایب پدیکور که بهتر است بدانید

در ابتدا باید دقت کنید که این کار را در سالنی انجام دهید که از بهداشت آن مطمئن باشید زیرا به همان اندازه که انجام پدیکور می تواند لذت بخش باشد، خطر ناک نیز هست.

_خطرناک ترین مشکلی که در پدیکور ممکن است پیش بیاید، آسیب دیدگی و عفونت است که در نتیجه استریل نبودن وسایل پدیکور رخ می دهد. هپاتیت ب و انواع عفونت های باکتریایی و قارچی می تواند به راحتی در این سالن ها از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کند.

_زمانی که در پدیکور از لاک های ژل استفاده میکنید باید پاهای خود را در دستگاه های مخصوص قرار دهید تا به وسیله اشعه فرابنفش خشک شود. این اشعه ها به پوست آسیب زده و حتی ممکن است موجب بروز سرطان شود.

برندهای تولید کننده وسایل پدیکور کدامند؟

امروزه با وجود این که پدیکور و مانیکور امر بسیار جا افتاده ای شده و اکثر خانم ها این کار را انجام می دهند. برندهای مختلفی وسایل پدیکور را تولید می کنند در این بین ما برندهای معتبر تولید وسایل پدیکور را به شما معرفی می کنیم.

پریتک
تاچ بیوتی
چیکا
جویل
زولینگ
پرتوک
شول
نوباراکس
دلگان
کیس
هانی هیر
ویتالی
جیمی
تریتون
زد وان
ترنیت
گرین فیس
شایما

Leave a Reply